Katalizatorių supirkimas Kaune | Rhodium.lt | Sidabras
21737
page-template-default,page,page-id-21737,page-child,parent-pageid-21729,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.4,vc_responsive

Sidabras – (lot. Argentum) cheminis elementas žymimas Ag. Tai lansktus ir minkštas, sidabriškai baltas metalas. Iš metalų sidabras geriausiai praleidžia elektros srovę. Šis taurusis metalas taip pat pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl labai populiarūs yra iš sidabro pagaminti įrankiai bei indai. Sidabras nuo senovės buvo naudojamas juvelyrikoje, dabar plačiai naudojamas didelės vertės monetų kaldinimui bei filtrų gamyboje. Šis taurusis metalas labai populiarus daugelyje  pramonės sričių, tokių kaip televizijos ar saulės baterijų gamyboje.

 

Bendrosios savybės: atominė masė: 107,8683; tankis: 10,49 g/cm³; šiluminis laidumas: 429 W/(m•K); lydimosi temperatūra: 1239,93 K; virimo temperatūra: 2435 K.

 

Kitos savybės: sidabrui būdingas blizgesys (poliruotas sidabras atspindi 95% krintančios į jį šviesos. Spėjama, kad Žemės plutoje sidabro kiekis yra didesnis 20 kartų nei aukso.

 

Išgaunamas: Bolivijoje, JAV, Meksikoje, Čilėje, Peru, Argentinoje, Australijoje